Čo to je snippet?

Snippet je krátky kus kódu, ktorý zabezpečuje dodatočnú funkčnosť WordPress jadra, pluginu, alebo existujúcu funkcionalitu ohýba do žiadanej podoby. Spravidla sa zapisuje do functions.php aktuálne používanej témy. Výhodou týchto snippetov je, že sa dajú kopírovať a používať od projektu k projektu, prípadne sú potrebné len malé úpravy. Pre prácu so snippetmi môžeme použiť tiež Code snippets plugin, ktorý prácu ešte viac zjednodušuje, alebo môžeme snippety priamo písať prostredníctvom editora/IDE a uploadovať ich na server cez FTP.

Snippety väčšinou využívajú vstavané WordPress funkcie ako filtre a hooky, takže sa vedia akoby „napojiť“ na existujúci a prebiehajúci proces v jadre WordPressu a upraviť ho podľa našich potrieb.

Príklad jednoduchého snippetu:

				
					add_filter( 'woocommerce_adjust_non_base_location_prices', '__return_false' );
				
			

Tento jednoduchý riadok kódu upravuje nie práve najšťastnejšie správanie modulu na výpočet dani. Užívateľom zobrazuje totiž daň v základnej krajine, podľa geolokácie (ak je povolená a napojená), alebo podľa poslednej zvolenej krajiny v pokladni. Po prepnutí krajiny užívateľa čaká nepríjemný šok, keď sa mu cena zmení vzhľadom na vybranú krajinu. No a tento jednoduchý snippet to proste opraví. 

Ako sme si povedali, snippety sú väčšinou zavesené na filtre a hooky. Tu je typický príklad. Do hooku ‚woocommerce_adjust_non_base_location_prices‘ injektneme hodnotu false, takže vypneme štandardné správanie Woocommercu. 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *